Työntekijät

Ylitornion seurakunta ja sen työntekijät palvelevat Sinua seuraavissa numeroissa.

 

Suorat numerot ja sähköpostiosoitteet ((a)=@) työntekijöille:

Kirkkoherra Matti Salminen 040 550 8246 matti.salminen(a)evl.fi

Seurakuntapastori Emilia Helavuo 040 522 7419 emilia.helavuo(a)evl.fi

Kanttori Hanna-Maria Koivumaa virkavapaalla

sijaisena kanttori Pekka Pyykönen 040 861 1042 pekka.pyykonen(a)evl.fi

Diakoni Ritva Eronen  vuorotteluvapaalla 31.12.2017 asti.

sijaisena diakonissa Ritva Lampela 040 831 9022  ritva.lampela(a)evl.fi

 

Nuorisodiakoni Ilkka Korva 0405226835 ilkka.korva(a)evl.fi

Nuorisonohjaaja Susanne Mäkikyrö 040 521 9427 susanne.makikyro(a)evl.fi

Talouspäällikkö Jukka Aatsinki 0400 399 270 jukka.aatsinki(a)evl.fi

Suntio Matti Holster 0400 510 321 matti.holster(a)evl.fi