Yhteydenotto

Ylitornion seurakunta ja sen työntekijät palvelevat Sinua seuraavissa numeroissa:

Kirkkoherranvirasto  040 521 9384 ylitornio(a)evl.fi

Virasto auki ma-ke 9-11, 11.45-14

 

Kirkkoherranviraston virkatodistuspalvelut ovat siirtyneet siirtyvät 1.12.2018 alkaen Oulun aluerekiiterikeskuksen hoidettavaksi. Kirkkoherranvirastosta voidaan edelleen antaa ns. "elää"-todistuksia esim Ruotsin puolella työssäkäyvien verotusta varten. Sukuselvitysten tilauspyynnöt välitetään Ouluun.

Tilauksen voi tehdä myös itse tämän linkin kautta: Virkatodistustilaukset.

Kirkkoherranvirasto palvelee edelleen totuttuun tapaan kaikissa kirkollisiin toimituksiin ja hautainhoitoon ja muuhun seurakunnan toimintaan liittyvissä asioissa.

 

Suorat numerot ja sähköpostiosoitteet ((a)=@) työntekijöille:

Kirkkoherra Matti Salminen 040 550 8246 matti.salminen(a)evl.fi

 

Seurakuntapastori Atte Tolonen 040 522 7419 atte.tolonen(a)evl.fi

9.1.-31.1.2020


Kanttori 040 861 1042


Diakoni Ritva Eronen 040 831 9022 ritva.eronen(a)evl.fi

Nuorisodiakoni Ilkka Korva 0405226835 ilkka.korva(a)evl.fi

Perhetyöntekijä Minna Juvani 040 521 9427 minna.juvani(a)evl.fi

Talouspäällikkö Pirta Melaluoto 0400 399 270 pirta.melaluoto(a)evl.fi

Suntio Matti Holster 0400 510 321 matti.holster(a)evl.fi

 

Seurakunta löytyy myös Facebookista: 

https://www.facebook.com/ylitornioseurakunta/